Інформація про заклад освіти


ІНформація

про КОМУНАЛЬНИЙ ЗАКЛАД «БОГОДУХІВСЬКА ЗАГАЛЬНООСВІТНЯ ШКОЛА І-ІІІ СТУПЕНІВ № 2» БОГОДУХІВСЬКОЇ РАЙОННОЇ РАДИ ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

 

Рік заснування

1937

2006 рік – Богодухівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 2 була реорганізована в Богодухівський колегіум № 2

14.08.2017 – Богодухівський колегіум №2 реорганізовано в КОМУНАЛЬНИЙ ЗАКЛАД «БОГОДУХІВСЬКА ЗАГАЛЬНООСВІТНЯ ШКОЛА І- ІІІ СТУПЕНІВ №2» БОГОДУХІВСЬКОЇ РАЙОННОЇ РАДИ ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

 

Директор школи

Ємельяненко Тамара Миколаївна, освіта повна вища, за фахом учитель англійської та німецької мов, спеціаліст вищої категорії. Заклад очолює з вересня 2012 року.

 

Контингент учнів

У закладі освіти на 05.09.2019 навчається 954 учнів та 19 вихованців дошкільного підрозділу, з них учнів:

- 1-4-х класів – 403 чол.,

- 5-9 класів – 484 чол.,

- 10-11 класів – 67 чол.

Випускників 9-х класів – 78 учнів.

Випускників 11 класу – 20 учнів.

Братимуть участь у ЗНО 20 учнів 11-го класу.

 

Мова навчання

Українська мова.

 

Профільне навчання

Освітній процес здійснюється за напрямами: філологічний, суспільно-гуманітарний та такими профілями:

- історичний – 1 клас, 21 учнів;

- українська філологія – 2 класи, 45 учнів.

 

Педагогічний колектив

Педагогічний колектив нараховує 109 педагогів,

з них мають:

кваліфікаційні категорії мають:

спеціаліст вищої категорії – 50

спеціаліст першої категорії – 22

спеціаліст другої категорії – 18

спеціаліст – 19

«старший учитель» – 16

«учитель-методист» - 15

Забезпечення харчуванням

У закладі освіти організовано одноразове гаряче харчування для дітей сиріт, дітей позбавлених батьківського піклування (1-11-ті класи); дітей з малозабезпечених сімей (1-4-ті класи); учнів, батьки яких мають статус учасника бойових дій в зоні ООС (АТО) 1-11-ті класи; учні 1-4-х класів, які проживають на території Богодухівської міської ради та Сухининської, Вінницько-Іванівської, Олександрівської, Забродівської, Павлівської, Крисинської, Синянської, Вікторівської, Івано-Шийчинської сільських рад.

Таким чином, безкоштовним гарячим харчуванням охоплено 396 здобувачів освіти.

За рахунок освітніх субвенцій - 18 учнів, а саме:

діти-сироти та діти позбавлені батьківського піклування -10 учнів

діти з малозабезпечених сімей – 5 учнів;

діти охоплені інклюзивним навчанням – 3 учня.

За кошти Богодухівської міської та районної рад у відношенні 50/50 % – 352 учня

а саме:

учні 1-4 класів без пільгових категорій – 312 учнів;

учні 1-11 класів, батьки яких мають статус учасника бойових дій в зоні ООС (АТО) - 40 учнів.

Харчуються за кошти сільських рад– 29 учнів, а саме:

Вінницько - Іванівської сільської ради – 6 учнів;

Олександрівської сільської ради – 2 учні (6-8 кл.):

Сухинянської сільської ради – 7 учнів;

Забродівської сільської ради – 4 учня (з них 1уч. 7 кл.);

Павлівської сільської ради – 2 учня;

Крисинськаої сільської ради – 3 учня;

Сінянської сільської ради – 3 учня (з них 2 уч. 5-6 кл.);

Вікторівської сільської ради – 1 учень;

Івано-Шийчинської сільської ради – 1 учень.

Творчий потенціал

Педагогічний колектив закладу у 2018/2019 н. р. продовжував роботу над реалізацією єдиної педагогічної теми «Модернізація освітнього процесу в умовах упровадження та реалізації нових Державних стандартів початкової, базової і повної загальної середньої освіти»» та методичної теми «Підвищення якості освіти та її результативності шляхом формування ключових і предметних компетентностей учнів».

У листопаді 2018 року відбулося засідання педагогічної ради «Компетентний учитель – запорука реалізації компетентнісного підходу до сучасного освітнього процесу» (у формі творчої лабораторії). Усі педагоги мали можливість попрацювати в семи лабораторіях: «Різдвяна», «Козацька», «Дослідники», «Лабораторія мислення», «Святкова», «Logical Lego Land», «Eco Planet»; у грудні - психолого-педагогічний консиліум «Адаптація учнів до нових умов навчання». Учителі, які атестуються провели майстер-класи «Формування предметних компетентностей учнів на уроках та у виховній діяльності».

Усі вчителі початкових класів успішно пройшли онлайн-курси для вчителів початкової школи розроблені Міністерством освіти і науки України, студією онлайн-освіти EdEra та громадською спілкою «Освіторія». Ємельяненко Т.М., Тризна М.П., В’юнник О.В. пройшли онлайн-курс освітнього проекту EdEra «Новий Державний стандарт початкової освіти та методики компетентнісного навчання».

Заклад продовжує участь у пілотному проекті нового Державного стандарту початкової загальної освіти «Нова українська школа». Учителі Стус Т.М., Статівка Ю.О. співпрацюють з методистами КВНЗ «Харківська академія неперервної освіти» щодо організації роботи за пілотним проектом. Вони є постійними учасниками семінарів, тренінгів, вебінарів: «Лідерство і менеджмент змін у шкільній реформі» семінар у м. Києві (учителі Стус Т.М., Статівка Ю.О.), семінар у м. Харкові «Lego 2.0» (учителі Стус Т.М., Статівка Ю.О., В’юнник О.В.).

Учителі початкових класів Трепілець Л.П., Вініченко Т.М. працюють за методикою розвивального навчання Ельконіна-Давидова, відвідують семінари на базі КВНЗ «ХАНО»: практичний семінар «Розвивальне навчання: проектування, аналіз уроку (14.10.2018), EdEra – вебінар «Робота вчителів з дітьми з особливими потребами». У закладі освіти здійснюється інклюзивна освіта. Учителі Вініченко Т.М., Бездітко І.Г. працюють у класах, де є учні з особливими потребами.

Також заклад продовжує працювати за науково-педагогічним проектом «Інтелект України» (учитель Смаковська В.В., Калюжна О.М.).

Учителі англійської мови пройшли курси підготовки вчителів до навчання англійської мови у початковій школі в новому контексті (Семенова Р.С., Тимченко Я.Ю., Безугла А.В., Шмакова В.М.) та «Trainer Development Course» (Семенова Р.С.). Назаренко О.Л, учитель української мови та літератури, стала переможцем Всеукраїнського радіодиктанту національної гідності. Рідкокаша С.М. пройшла онлайн-курс «Додатки Google в професійній діяльності викладача/адміністрації закладу освіти». Ємельяненко В.М. учасник Школи педагога-майстра учителя географії за темою «Створення якісного освітнього середовища для неперервної освіти вчителя географії». Учителі української мови та літератури Тризна М.П. та Саранча Т.І. – учасники освітянського форуму «Стандарт Нової української школи».

 

Гурткова робота

У закладі працює 6 гуртків: «Чорнобривець», «Фантазія», «Баскетбол», «Волейбол», «Тоеквандо», «Юні журналісти».

 

Підвіз учнів та вчителів

Відповідно до Закону України «Про освіту», на виконання районної програми «Шкільний автобус» у закладі освіти організовано підвезення для 215 учнів, 6 вихованців та 11 педагогів.

 

Матеріально-технічне забезпечення

До послуг учнів 77 класних кімнат (15 навчальних кабінетів), 85 комп’ютери (включаючи 5 комп’ютерних класів - 44 ПК), 11 класів з інтерактивними поверхнями, 25 класи із засобами візуалізації (19 - з телевізором, 6 – з проектором), 54 ноутбуків, 1 спортивний зал, 4 майстерні, 4 їдальні.

Бібліотечний фонд налічує – 37659 примірники художньої та навчальної літератури, у тому числі підручників 18029.

 

Досягнення вихованців

Учні закладу - Іванова Євгенія (11-Б кл.), Доценко Дмитро, Малецька Валерія (9-А кл.) – стипендіати Богодухівської районної ради «Майбутнє Богодухівщини».

Учні школи працювали над науково-дослідницькими роботами для захисту в МАН України. Це Дмитришина Євгенія (учениця 9-Б класу), керівник Кіпріч М.М., Ольховський Богдан (учень 8-А класу), керівник Заполочна Т.І., Хирна Альона (учениця 9 класу) керівник Остахова О.В.; Хирна Альона (учениця класу), керівник Грінченко Т.В.; Трусенко Радміла (учениця 10-А класу), керівник Назаренко О.Л.

У І етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад із навчальних предметів брали участь учні 3-11-х класів загальною кількістю 342 чол. 63 учні закладу брали участь у ІІ етапі олімпіад. Слід відзначити якісну підготовку учнів з англійської мови (учитель Ємельяненко Т.М.), з правознавства (учитель Заяц І.С.), з економіки (учитель Лещенко О.П.), з трудового навчання та технологій (учитель Кіпріч М.М.), з географії (учитель Ємельяненко В.М), з інформаційних технологій (учитель Зубова В.Б.). Переможець ІІІ етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з географії Доценко Дмитро.

ІV Обласний патріотичний форум «Ми діти твої, Україно!». Учасниками заходу стали учні школи Саранча Дмитро, учень 7-Б класу, лауреат Конкурсу дитячого читання «Книгоманія» в номінації «Пригодницька література» та Безугла Евеліна, учениця 3-Б класу, переможець Міжрегіонального конкурсу дитячої листівки «Від перлинок Слобожанщини до родзинок Закарпаття».

Переможцем ІІ етапу VІІІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді ім. Т.Г.Шевченка (І місце) визнано Богмацер Валерію ученицю 5-Б класу (учитель Саранча Т.І.).

Іванова Євгенія, учениця 11-Б класу (учитель Назаренко О.Л.), стала переможцем ІІ етапу обласного фестивалю ораторського мистецтва за темою «Я знаю: мова мамина свята, в ній вічний, незнищенний дух народу» та лауреатом ІІІ етапу, за що нагороджена дипломом Департаменту науки і освіти Харківської обласної державної адміністрації.

Москаленко Олександра, учениця 9-В класу, учасниця конкурсу-есе «Права людини крізь призму сучасності» та конкурсу-есе до Дня Соборності України «Євроінтеграція: сила можливостей» (учитель Яковлєва О.С.).

39 учнів закладу взяли участь у конкурсі "МАН-ЮНІОР Ерудит-2018" у номінації "Історія" (учителі Рідкокаша С.М., Калітіна Л.М., Пилипенко Л.Г.).

22 листопада 2018 року пройшов День Гідності у рамках незалежного, соціального, політично й релігійно нейтрального проекту «Усесвітній День Гідності», мета якого – націлити молодь, учнівство й студентство керуватися почуттям власної гідності у своїх повсякденних діях.

Учні закладу взяли участь у читацькій конференції, присвяченій 85-й річниці Голодомору, яка відбулася в сесійній залі Богодухівської районної державної адміністрації. Іванова Євгенія, учениця 11-Б класу, разом із своїм наставником Пилипенко Л.Г., представили учасникам конференції дослідницьку роботу "Демографічні зміни України внаслідок Голодомору".

Учні школи брали активну участь у творчих конкурсах району, а саме: «Український сувенір», «Новорічна композиція», «Зимовий вернісаж» (учитель Кіпріч М.М.), у районному фестивалі юних виконавців «Святковий зорепад» (учитель Турчин А.О.).

Високими є досягнення юних спортсменів школи в районних змаганнях:

з футболу на призи клубу «Шкіряний м’яч» (юнаки 2008 р. н.) - І місце;

з футболу на призи клубу «Шкіряний м’яч» (юнаки 2007 р. н.) - ІІ місце;

з футболу на призи клубу «Шкіряний м’яч» (юнаки 2006 р. н.) - І місце;

з баскетболу 3×3 (хлопці 2001 р. н.) – ІІ місце;

з волейболу (дівчата) – І місце;

з волейболу (юнаки) – І місце;

з шахів «Біла тура» - І місце;

з шашок – І місце;

з настільного тенісу – І місце;

зі стрільби з пневматичної гвинтівки – ІІ місце;

в обласних зональних змаганнях:

з футболу на призи клубу «Шкіряний м’яч» (юнаки 2008 р. н.) - І місце;

з волейболу (дівчата) – ІІ місце;

з волейболу (юнаки) – І місце.