Про наш заклад


 

ІНформація

про КОМУНАЛЬНИЙ ЗАКЛАД «БОГОДУХІВСЬКА ЗАГАЛЬНООСВІТНЯ ШКОЛА І-ІІІ СТУПЕНІВ № 2» БОГОДУХІВСЬКОЇ РАЙОННОЇ РАДИ ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

 

Рік заснування

1937

2006 рік – Богодухівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 2 була реорганізована в Богодухівський колегіум № 2

14.08.2017 – Богодухівський колегіум №2 реорганізовано в КОМУНАЛЬНИЙ ЗАКЛАД «БОГОДУХІВСЬКА ЗАГАЛЬНООСВІТНЯ ШКОЛА І- ІІІ СТУПЕНІВ №2» БОГОДУХІВСЬКОЇ РАЙОННОЇ РАДИ ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

 

Директор школи

Ємельяненко Тамара Миколаївна, освіта повна вища, за фахом учитель англійської та німецької мов, спеціаліст вищої категорії. Заклад очолює з вересня 2012 року.

 

Контингент учнів

У закладі освіти на 05.09.2018 навчається 812 учнів, з них учнів:

- 1-4-х класів – 350 чол.,

- 5-9 класів – 407 чол.,

- 10-11 класів – 55 чол.

Випускників 9-х класів – 88 учнів.

Випускників 11 класів – 35 учнів.

У 8 групах подовженого дня навчається 234 учні.

 

Мова навчання

Українська мова.

 

Профільне навчання

Освітній процес здійснюється за напрямами: філологічний, суспільно-гуманітарний та такими профілями:

- історичний – 1 клас, 25 учнів;

- українська філологія – 2 класи, 40 учнів.

 

Педагогічний колектив

Педагогічний колектив нараховує 75 педагогів (з них 2 – сумісника),

з них мають:

повну вищу освіту – 70

базову вищу освіту - 3

неповну вищу – 2

кваліфікаційні категорії мають:

спеціаліст вищої категорії – 40

спеціаліст першої категорії – 14

спеціаліст другої категорії – 9

спеціаліст – 12

«старший учитель» – 14

«учитель-методист» - 17

Забезпечення харчуванням

Відповідно до законодавчої бази України щодо організації пільгового харчування учнів та рішення Богодухівської районної ради №670-VІІ від 26 квітня 2018 року у закладі освіти організовано одноразове гаряче харчування для дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування (1-11-ті класи); дітей з малозабезпечених сімей (1-4-ті класи); учнів, батьки яких мають статус учасника бойових дій в зоні АТО (1-11-ті класи); дітей з особливими потребами, які навчаються в інклюзивних класах; здобувачів освіти 1-4-х класів, які проживають на території Сухининської, Забродянської, Крисинської, Вінницько-Іванівської, Павлівської сільських рад.

Таким чином, безкоштовним гарячим харчуванням охоплено 63 здобувача освіти, а саме:

за рахунок дотації з обласного бюджету харчується:

- дітей сиріт, дітей позбавлених батьківського піклування – 9;

- дітей з малозабезпечених сімей – 6;

- дітей з особливими потребами, які навчаються в інклюзивних класах – 2;

за рахунок районного бюджету харчується:

- здобувачі освіти, батьки яких мають статус учасника бойових дій в зоні АТО – 33.

за рахунок місцевих бюджетів:

- Сухининської сільської ради (с. Гавриші) – 3:

- Забродянської сільської ради (с. Лозова) – 3;

- Вінницько–Іванівської сільської ради – 3;

- Крисинської сільської ради – 1;

- Павлівської сільської ради – 3.

 

Творчий потенціал

Педагогічний колектив закладу в 2018/2019 навчальному році продовжує роботу над єдиною педагогічною темою: «Модернізація освітнього процесу в умовах упровадження та реалізації нових Державних стандартів початкової, базової та повної загальної освіти» та методичною темою «Підвищення якості освіти та її результативності шляхом формування ключових і предметних компетентностей учнів».

Педагогічний колектив школи – учасник Міжнародного форуму «Інноваційний розвиток освіти і науки в Україні. Стан, тенденції та проблеми галузі» (грудень 2017 р., м. Київ). Заклад нагороджений Почесним знаком «Освітянська слава».

Учителі брали участь у ІІІ обласному фестивалі-огляді Інтернет-ресурсів та отримали Дипломи І ступеня Шелкова Н.В., Шитоха А.П., Диплом ІІІ ступеня – Саранча Т.І..

18 серпня 2017 року директор школи Ємельяненко Т.М. та заступник директора з навчально-виховної роботи Рідкокаша С.М. взяли участь у роботі Всеукраїнської серпневої конференції педагогічних працівників "Сучасні рішення для освіти".

24 жовтня 2017 року директор Ємельяненко Т.М., заступник директора з навчально-виховної роботи В҆юнник О.В., учителі початкових класів Статівка Ю.О., Глазкова Т.М. взяли участь у Міжнародному семінарі «Нова українська школа – нові підходи до навчання і викладання» у місті Києві.

Рідкокаша С.М. – учасник регіональної (не) конференції для шкільних педагогів афілійованого міні-EdCamp Kharkiv Vynahidnyk за темою «STEM, STEAM, STREAM: можливості в новій українській школі».

13 грудня 2017 року на базі навчального закладу відбувся обласний науково-практичний семінар для завідувачів районних методичних кабінетів «Завдання методичних служб щодо розвитку професійної компетентності педагогів в умовах підготовки до впровадження нового Державного стандарту початкової загальної освіти». За відгуками учасників семінар отримав високу оцінку.

07 липня 2017 року заступник директора з навчально-виховної роботи Рідкокаша С.М. та практичний психолог Ярошенко Л.О. стали учасниками пленарного засідання «Жінка – лідер. Більшість на правах меншості» у м. Харкові.

26 січня 2018 року на базі закладу пройшов семінар-практикум для керівників закладів загальної середньої освіти за темою «Навчання по–новому: зміни в освітньому процесі відповідно до Концепції НУШ та нового закону «Про освіту».

5 лютого 2018 року на базі закладу відбувся семінар учителів фізики за участі методистів науково-методичної роботи ХРЦОЯО Несвітайла О.Ю. та Гельфгата І.М., які здійснили аналіз завдань ЗНО-2017 з фізики та надали рекомендації щодо підготовки учнів до ЗНО-2018.

Учителі англійської мови Семенова Р.С та Тимченко Я.Ю. взяли участь у тренінзі-семінарі в м. Біла Церква в рамках експерименту "Розроблення і впровадження навчально-методичного забезпечення початкової освіти в умовах реалізації нового Державного стандарту". Тренінг організовано Міністерством освіти і науки України за участі Британської Ради в Україні та видавництва Кембриджського університету.

Гурткова робота

У закладі працює 6 гуртків: «Чорнобривець», «Фантазія», «Баскетбол», «Волейбол», «Тоеквандо», «Юні журналісти».

 

Підвіз учнів та вчителів

Відповідно до Закону України «Про освіту», на виконання районної програми «Шкільний автобус» у закладі освіти організовано підвезення для 177 здобувачів освіти, а саме: с. Семенів Яр – 26; вул. Мусійчанська – 16; вул. Харківська – 77; с. Вінницькі Івани – 10; с. Олександрівка – 3; с. Лозова – 6; с. Гавриші – 17, вул. Садова – 1; с. Кручик-Павлівка – 12.

 

Матеріально-технічне забезпечення

До послуг учнів 64 класні кімнати (10 навчальних кабінетів), 61 комп’ютер (включаючи комп’ютерні класи), 13 інтерактивних комплексів, 42 ноутбуки, 2 спортивні зали, 1 спортивна зала, 4 майстерні, 2 їдальні.

Бібліотечний фонд налічує – 29378 примірників художньої та навчальної літератури.

 

Досягнення вихованців

Стипендіатами Богодухівської районної ради "Майбутнє Богодухівщини" стали 3 учениці школи, серед них у номінації "Освіта": Резніченко Настасія (11-Б клас), Мушкетова Вікторія (11-А клас); у номінації "Культура": Точона Поліна (6-А клас).

Учні школи працювали над науково-дослідницькими роботами для захисту в МАН України. Це Назаренко Яна (учениця 11-Б класу), керівник Калітіна Л.М., Сліпенський Іван (учень 11-А класу), керівник Остахова Т.М., Москаленко Дар'я (учениця 11-Б класу) керівник Богмацер О.В.; Резніченко Настасія (учениця 11-Б класу), керівники Калітіна Л.М., Лещенко О.П.; Рудич Дар'я (учениця 11-Б класу), керівник Заполочна Т.І.; Рогинська Анастасія (учениця 11-Б класу), керівник Назаренко О.Л. Переможцями І етапу та учасниками ІІ етапу конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт МАН України стали Назаренко Яна, Резніченко Настасія, Рудич Дар'я.

18 жовтня 2017 року в школі відбувся День науки, де кожний учень мав можливість взяти участь у І етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад із навчальних предметів. У олімпіадах брали участь учні 3-11-х класів загальною кількістю 869 чоловік (деякі брали участь у 2-5 олімпіадах).

З 04 листопада по 24 грудня 2017 року 67 учнів школи брали участь у ІІ етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад із навчальних предметів.

На підставі рішення журі та оргкомітету ІІ етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних предметів 15 учнів школи стали переможцями (посіли перші місця), із них 7 – ввійшли до складу команд для участі в ІІІ етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних предметів. Другі місця посіли 12 учнів, треті місця – 22.

За підсумками III (обласного) етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад з географії та історії учень 8-А класу Доценко Дмитро (вчителі Ємельяненко В.М. та Калітіна Л.М) посів почесні ІІІ місця.

У жовтні 2018 року вчителі української мови та літератури провели фестиваль ораторського мистецтва серед старшокласників. Назаренко Яна, учениця 11-Б класу, (учитель Назаренко О.Л.) - призер І етапу конкурсу.

У листопаді пройшов І етап VІІІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді ім. Т.Г.Шевченка. Переможцями ІІ етапу (І місця) визнано Горпинченко Вікторію, ученицю 5-В класу, (вчитель Омельченко Н.В.), Москаленко Олександру, ученицю 8-В класу, (вчитель Яковлєва О.С.).

Призером І етапу Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика стала Гарбуз Олександра (І місце) учениця 3-А класу (вчитель Вʼюнник О.В.).

30 жовтня 2017 року команда "Аурум" у складі Сліпенського І., Мушкетової В. (11-А клас), Рудич Д. (11-Б клас), Доценка Д., Волошка В. (8-А клас) під керівництвом учителів школи Ємельяненка В.М., Тризни О.В., Остахової Т.М. та Заполочної Т.І. взяла участь у відкритому інтернет-турнірі з природничих дисциплін.

7 грудня 2017 року команда закладу, а саме Буряковський Олександр (учень 10-А класу), Полевич Катерина та Литвиненко Марина (учениці 9-Б класу), під керівництвом вчителя Заяц І. С. отримала Диплом за 1 місце у номінації «Краща колективна письмова робота на тему: «Ми знаємо, як це зробити!» конкурсі Харківської обласної ради «Місцеве самоврядування - це ми!».

З 11 по 15 грудня 2017 року 22 учня закладу взяли участь у конкурсі "МАН-ЮНІОР Ерудит-2017" у номінаціях "Екологія", "Астрономія" та "Історія" (вчителі Заполочна Т.І., Чернишова К.С., Рідкокаша С.М.).

Саранча Дмитро, учень 6-Б класу, переможець ІІ етапу та учасник ІІІ етапу Всеукраїнського конкурсу "Найкращий читач України-2018" (бібліотекар Тризна О.Г.).

Болотна Ірина, учениця 9-В класу, та Дмитришина Євгенія, учениця 8-Б класу, протягом року брали участь у роботі школи лідерів учнівського самоврядування при Харківському регіональному інституті державного управління Національної академії державного управління при Президентові України.

У конкурсі «Учень року-2018» взяли участь 16 учасників (4-10-і класи), зокрема і учні Вікторівської філії. Переможцем конкурсу стала Іванова Євгенія, учениця 10-Б класу.

Учні школи активні учасники онлайн-олімпіад з української мови, предметів початкової школи освітнього сайту "На урок".

23 травня 2018 року у рамках руху учнівської молоді України «Моя земля – земля моїх батьків» команда учнів закладу взяла участь в районному краєзнавчому STEM-квесті. У загальному заліку команда школи посіла І – місце (вчителі Артеменко А.В., Ємельяненко В.М., Пилипенко Л.Г., Калітіна Л.М., Рідкокаша С.М., Заполочна Т.І.).

Протягом року учні школи взяли активну участь у творчих районних та міських конкурсах, виставках, акціях, а саме: «Знай і люби свій край», «SOS вернісаж, або друге життя відходів», «Замість ялинки – новорічний букет», «Різдвяна писанка» (учитель Кіпріч М.М.). Здобувачі освіти Томілін Артем, учень 5-А класу, Подопригора Софія, учениця 6-А класу, Токарєв Євген, учень 6-Б класу, Полевич Максим, Скоріченко Каріна, учні 7-Б класу, Говорун Юлія, учениця 10-Б класу, переможці районного відкритого фестивалю художньої творчості «Таланти третього тисячоліття» (учитель Кіприч М.М.). Учениця Горпинченко Валерія (5-В клас) учасниця районного фестивалю «Святковий зорепад» (учитель Турчин А.О.). 101 учень взяв участь у Всеукраїнському конкурсі з англійської мови «Гринвіч». 39 учнів стали учасниками V Всеукраїнського учнівського конкурсу юних суспільствознавців «Кришталева сова». 20 здобувачів освіти – учасники Всеукраїнського конкурсу «Колосок осінній», 10 – Всеукраїнської предметної олімпіади з біології та хімії «Олімпус» (вчителі Заполочна Т.І., Тризна О.В.).

Учні закладу Старишко Дар'я, Войтюк Вікторія, учениці 8-Б класу, Копілєва Дар'я, Пугач Вікторія, учениці 9-Б класу, переможці районного етапу новорічно-різдвяної виставки «Новорічна композиція» (учитель Кіпріч М.М.).

Здобувачі освіти Трусенко Ліна, учениця 10-Б класу, Ліберман Валерія, Курик Наталія, учениці 10-Б класу, переможці районного етапу Всеукраїнської виставки-конкурсу «Український сувенір» (учитель Кіприч М.М.).

Учитель Турчин А.О. підготувала переможців в номінації «Вокальне мистецтво» районного відкритого фестивалю художньої творчості «Таланти третього тисячоліття»: гурти «Ухтимки» та «Непоседы», дует «Політ мрій» та Горпинченко Валерію, ученицю 5-В класу.

У жовтні 2017 року в 11-х класах учителями історії Пилипенко Л.Г. та Калітіною Л.М. були проведені тематичні уроки до 75-річчя від початку формування Української повстанської армії, у листопаді – вчитель історії Калітіна Л.М. провела разом з учнями 10-11-х класів патріотичний урок до Дня Гідності і Свободи та журналістське розслідування присвячене 100-річчю Української революції. Учні 11-х класів разом з учителем української мови та літератури Назаренко О.Л. здійснили поїздку до театру «Березіль» на виставу М.Куліша «Мина Мазайло». Учителі Сахно Л.Б. та Назаренко О.Л. разом з учнями 10-х класів писали Всеукраїнський радіодиктант національної єдності.

Спортивні команди школи взяли участь у районних спортивних змаганнях і показали позитивні результати: з футболу «Шкіряний м’яч» (юнаки 2002 року народження) – І місце; з футболу «Шкіряний м’яч» (юнаки 2006 року народження) – І місце; з волейболу (дівчата) – ІІ місце, у районній Спартакіаді серед допризовної молоді 2001-2002 р.н. – І місце, з баскетболу 3х3 серед команд середньої вікової групи – ІІ місце, з шашок – І місце, з шахів «Біла тура» - ІІІ місце.